Eüaş Elektrik Personel Alımı

Eüaş elektrik Personel Alımı yapacağını duyurdu. İnsan kaynaklarından yayınlanan ilana göre iş arayan adayların başvuru formlarını doldurmaları bekleniyor. Elektrik sanayisinin baş yapıtlarından olan Eüaş personel alımlarına başladı. Yazımızın devamında  nasıl başvuru yapacağınız ile ilgili bilgi edinebilir başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Elektrik ihtiyacımızı artık özel şirketlerden karşılamamız Özel şirketlerinde aralarında rekabet ederek verdikleri elektrik hizmetleriyle şirketler çoğalmış ve yeni iş olanakları açılmıştır. Bunlardan biride EÜAŞ yani elektrik üretim sanayii. Bu iş olanaklarından yararlanabilmek için rekabetçi firmalarda en iyi personeli kazanmak için bir takım sınavlar ve mülakatlar yapmaktadır. Tabi ki Cv nizde bu ölçüde size arkadaşlık edecek olsa da sınav konusu gündemden düşmemektedir. Sizde bu şirketin bir personeli olmak istiyorsanız yazımızın devamını okumanızı öneririz.

Elektrik Üretim Anonim Şirketi

Eüaş şirketi kamu yararlarını düşünerek hareket eden bir şirkettir. Kâr ve hizmet çerçevesinde hareket eden Eüaş, Güven duyulan kaliteli hizmeti amaç edinen bir kamu kuruluşudur. Misyonu ülkenin büyümesine ve kalkınmasına destek olmak, elektrik enerjisini ülke kaynaklarından verimli ve uygun maliyet ile üretmektir. Vizyonu ise Elektrik üretimi sektörünün liderliğini yapmak ve sürekli kendini yenileyen ve geliştiren şirket olma amacı gütmektedir.

Eüaş Santralleri; Termik santraller, Hidrolik Santraller, Doğalgaz Santralleri, Maden Sahaları, Rüzgar santralleri olmak üzere 5 Santral çeşidine sahiptir. Merkez yönetimi Ankara’da bulunmaktadır.

Eüaş Personel Alımı ve İş İlanları

İşkur aracılığı ila zaman zaman iş ilanları yayınlayan Eüaş aynı zamanda ilan.gov.tr üzerinden ilanlar vermekte ve bu ilanlara başvuru yapan adayları işe alabilmektedir. Aşağıdaki iş ilanlarını inceleyebilirsiniz.

EÜAŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
14 ENGELLİ DAİMİ İŞÇİ ALIMI YAPILACAKTIR.

Şirketimiz Çanakkale, İstanbul ve Tekirdağ illerindeki işyerimize 4857 sayılı İş Kanununun 30.maddesi kapsamında toplam 14 Engelli daimi işçi alımı yapılacaktır. Türkiye İş Kurumu Çankaya Hizmet Merkezi Şube Müdürlüğünce yayınlanacak ilanda aranılan şartları taşıyan istekliler, son başvuru tarihine kadar Çalışma ve İş Kurumu Genel Müdürlüğü kanalıyla adaylık başvurusunda bulunabilirler.

4857 SAYILI İŞ KANUNUNA TABİ DAİMİ İŞÇİ STATÜSÜNDE ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE 14 ENGELLİ ALIMI YAPILACAK İL VE İŞYERİ İLE ALINACAK ELEMANDA ARANILAN ŞARTLAR TABLOSU

İŞYERİ ADI ÇALIŞTIRILACAĞI İL TALEP ALINACAK İL/İLÇE ÇALIŞTIRILACAĞI UNVAN ALINACAK KİŞİ SAYISI CİNSİYET

ARANILAN ŞARTLAR

18 MART ÇAN TERMİK SANTRALI İŞL. MÜD. ÇANAKKALE ÇAN Büro İşçisi 5 E/K

Lise ve dengi okul mezunu olmak.

İSTANBUL DOĞALGAZ SANT.İŞL.MÜD. İSTANBUL İSTANBUL Büro İşçisi 4 E/K

Lise ve dengi okul mezunu olmak.

TEKİRDAĞ DOĞALGAZ SANT.İŞL.MÜD. TEKİRDAĞ TEKİRDAĞ Büro İşçisi 5 E/K

Lise ve dengi okul mezunu olmak.

  TOPLAM 14

Adaylarda aranılan şartlar Çankaya Hizmet Merkezi Şube Müdürlüğü tarafından 17.02.2020 tarihinde ilan edilecek olup, İş Kurumuna başvuruda bulunacak adayların;
1- Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4.maddesinde belirtilen şartları taşıması,

2- İlanda yazılı okul/bölüm mezunu olması,
3- Öncelik Belgesi olanların öncelik belgelerinin bulunması,
4- Engelli adayların sağlık kurulu raporunun bulunması, gerekmektedir.

Başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 katı aday sözlü mülakat sınavına girmek üzere noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir. Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilir. Kura çekimi 02.03.2020 tarihinde EÜAŞ Genel Müdürlüğü Mustafa Kemal Mah. Eskişehir Yolu 7.km No:166 Çankaya ANKARA adresinde saat 14:00’da başlayacaktır.

Sözlü sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, euas.gov.tr internet adresinde duyurulacaktır. Bu duyuru tebliğ mahiyetinde kabul edilir ve ilgililerin adresine posta yoluyla ayrıca tebligat yapılmaz.

* Elektrik Üretim Santralı tesislerinde işletme bakım onarım ve tamirat işlerinde teknisyen olarak en az 6 ay süreyle çalışmış olması gerekmektedir. (SGK Hizmet süresini gösteren sigorta prim belgesi ile birlikte müracaat edecektir.)

S.NO Santral Adı BULUNDUĞU İL BULUNDUĞU İLÇE Bağlı Bulunduğu İşletme Müdürlüğü Elektrik

Teknisyeni

Makine

Teknisyeni

Elektronik

Teknisyeni

TOPLAM
1 BORÇKA ARTVİN BORÇKA Doğu Karadeniz ve Yör.İşl.Md. 5 5 2 12
2 MANYAS BALIKESİR MANYAS Demirköprü HES İşl.Md. 6 6 2 14
3 ÇİNE AYDIN ÇİNE Kemer HES İşl.Md. 6 6 2 14
4 ÇAMLICA 1 KAYSERİ YAHYALI Menzelet HES İşl.Md. 6 10 2 18
5 AKKÖPRÜ MUĞLA KÖYCEĞİZ Kemer HES İşl.Md. 6 6 2 14
6 ALPARSLAN MUŞ BULANIK Alpaslan-1 HES İşl.Md. 9 9 2 20
7 BOTAN SİİRT MERKEZ Alpaslan-1 HES İşl.Md. 4 2   6
8 DEĞİRMENDERE OSMANİYE KADİRLİ Aslantaş HES İşl. Md. 4     4
9 KARAÇAY OSMANİYE MERKEZ Aslantaş HES İşl. Md. 4     4
10 KUZUCULU HATAY DÖRTYOL Aslantaş HES İşl. Md. 4     4
11 DİNAR II AFYON DİNAR Adıgüzel HES İşl. Md. 4 2   6
  GENEL TOPLAM 58 46 12 116
İŞ BAŞVURUSUNDA BULUNACAK ADAYLARDA ARANILAN GENEL ŞARTLAR
1 Elektrik Teknisyeni mesleği için
başvuracak adayların
EMUTeknik Lise ve Dengi okulların “Elektrik”, “Elektrik-Elektronik”, “Elektrikçilik” bölümleri ile “Elektrik-Elektronik Teknolojisi” bölümünün (Bobinajcılık, Elektrikli Ev
Aletleri Teknik Servisi, Yüksek Gerilim Sistemleri, Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü ile Endüstriyel Bakım Onarım) alt dalı mezunu olması.
2 Elektronik Teknisyeni mesleği
için başvuracak adayların
EMUTeknik Lise ve Dengi okulların “Elektronik”, “Elektrik|-Elektronik” bölümleri ile “Elektrik-Elektronik Teknolojisi” bölümünün (Büro Makinaları Teknik Servisi.
Elektromekanik Taşıyıcılar, Görüntü ve Ses Sistemleri, Güvenlik Şist.. Haberleşme Şist., Otomasyon Şist.) alt dalı mezunu olması.
3 Makina Teknisyeni mesleği için
başvuracak adayların
EMUTeknik Lise ve dengi okullann “MakineVCNC”, veya “Makine Teknolojisi” bölümü mezunu olması.

İŞ BAŞVURUSUNDA BULUNACAK ADAYLARDA ARANILAN ÖZEL ŞARTLAR

* Elektrik Üretim Santralı tesislerinde işletme bakım onarım ve tamirat işlerinde teknisyen olarak en az 6 ay süreyle çalışmış olması gerekmektedir. (SGK Hizmet süresini gösteren sigorta prim belgesi ile birlikte müracaat edecektir.) Eüaş İş başvurusu yapmak için ve personel alımlarına başvurmak için tıklayınız.

(Visited 699 times, 1 visits today)
Comments
  1. Ali |

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.