Ptt Personel Alımı ve İş İlanları

Ptt  Personel Alımı ve İş İlanları

Ptt  personel alımları için yeni iş başvurularını değerlendirmeye başladı. Ptt  firmasına iş başvurusu yaparak personel alımlarındaki yerinizi alın. Ptt şirketine Personel alımı yapılacağını insan kaynaklarından duyuran Ptt Yurtdışı ve Yurtiçi projelerine yeni iş arkadaşları alacağını yayınladı.  Sitemizden İş başvuru Formunu doldurabilirsiniz. İnsan kaynaklarından iş başvurularını kabul ederek yeni personellere yeni iş imkânı sunmaya başlandı. Personel alımlarında ve eleman alımlarında dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda yazımızın devamını okuyarak Personel alımlarında iş başvurusunu nasıl yapmanız gerektiğini ve iş başvurusu yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini yazımızın devamında bilgi edinebilirsiniz.

Ptt Personel Eleman Alımları Hakkında

Ptt personel alımı ,  Ptt iş ilanları ,  Ptt eleman alımı ,  Ptt iş başvurusu ,  Ptt personel eleman alımı ,  Ptt iş başvuru formu , Ptt memur alımı , Ptt işçi alımı , Ptt iş başvurusu ile ilgili bilgileri yazımızın devamından edinebilir iş başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Taşımacılık sektörünün yanında birçok sektörede elini sokan ptt personel alımı yapıyor.E-devlet şifresini vatandaşa sunmanın yanında kargoculuk evrak sevkiyatı fatura ödeme gibi bir çok ihtiyacı karşılayan ptt personel alımlarında titiz davranmakta fakat a’dan Z’ye her kişiye hitap etmektedir.

Kısa adıyla PTT olarak bilinen Posta Telefon Telgraf kurumundan 2015 personel alımına ilişkin iyi haber geldi. Kurum 3 farklı departmanda görevlendirmek üzere yaklaşık 2600 adet personel alımı gerçekleştirecek. Buna göre söz konusu PTT 2015 personel alımı çerçevesinde 1200 adet gişe görevlisi alımı, 400 adet teknik personel alımı ve 100 adet dağıtıcı alımı farklı bölümlere yüzlerce eleman alımı yapılacak. PTT uzun zamandır personel alımı yapmıyordu ve buda gözlere batmıştı. Dava açıldı ve dava sonucunda varılan kararla birlikte PTT yönetmelik değiştirerek en kısa zamanda alımlara başlayacak.

Diğer Kamu İş İlanları için Tıklayınız.

Kaç Personel Alımı Yapılacak?
PTT alımlarından yararlanmak isteyen adaylar için güzel haberler var. Yeni yönetmelik kapsamında kuruluşa yaklaşık 2600 adet yeni personel alımı düzenlenecek. Bu kapsamda 1200 adet gişe görevlisi alımı, 400 adet teknik personel alımı ve 100 adet dağıtıcı alımı farklı bölümlere yüzlerce eleman alımı yapılacak.

PTT Personel Alım Şartları Neler?
PTT 2015 yeni personel alımı konusunda bütün şartlar tam olarak netleşmiş değil ancak alınan bilgilere göre kurum iş başvurusunda bulunan adayları KPSS puanlarına göre çağıracak ve bir sözlü sınav düzenleyecek. Sözlü sınavda başarılı olan adaylar “Posta Ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinde Çalıştırılacak İdari Hizmet Sözleşmeli Personel Hakkında Yönetmelik” hükümlerine tabi olarak istihdam edilecekler. Buna göre bu adaylar “kamu hukukuna tabi” bir idari sözleşmeye tabi olacaklar. PTT ile aralarında doğacak olası bir uyuşmazlıkta idare mahkemesine başvuracaklar. Bu personel kesinlikle işçi veya memur değildir. ayrıca bildiğimiz 4/B sözleşmeli personel de değildir. PTT için oluşturulmuş özel ve yeni bir sözleşmeli personel statüsüne tabidirler.

Personele 4 Aylık Deneme Süresi Var
Deneme süresi, açıktan ilk defa atanan personelin, atandığı pozisyonun gerektirdiği görev ve sorumlulukları gereğince yerine getirip getiremediğine karar vermek için uygulanan süre olup, dört aydır. Deneme süresi sonunda yeterli görülmeyenlerin PTT ile ilişiği kesilecek. Bir de deneme süresi boyunca uyarma veya kınama cezası alanların da sözleşmesi feshedilerek ilişiği kesilmektedir. 

Keyfi olarak göreve son verilebilir mi?
Hayır, yalnızca aşağıdaki hallerde sözleşme feshedilir:

a) İstekle ayrılma.
b) Emeklilik, malüllük, ölüm.
c) Yaş haddi.
ç) Göreve alınma şartlarından herhangi birinin kaybedilmesi.
d) Personelin ehliyetsizliği ve kifayetsizliğinin tespit edilmesi.
e) Sözleşmenin yenilenmemesi.
f) Disiplin cezası sonucu işten çıkartılması.

Ptt Personel Alımı iş başvurusu detayları

Ptt kamu personeli alımında işkurdan ilan yayınlamakta ve başvuruları kpss puanınıza göre kabul etmektedir. Belirlenen puanın üstünde başarı sağlamış olan adaylar Ptt personel alımına iş başvurusunda bulunabilirler.

(Visited 1.204 times, 3 visits today)
Comments
  1. Ali | Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.