Rossmann Personel Alımı ve İş İlanları

Rossmann mevcut ve yeni açtığı mazaları için iş ilanları yayınladı. Personel alımı yapacak olan Rossmann kozmetik sektöründe çalışmak isteyen adayların başvurularını bekliyor. Bir çok pozisyonda eleman alımı yapacak olan insan kaynaklarına başvurunuzu bir çok farklı şekilde iletebilmeniz mümkün. Bu yazımızda Rossmann iş ilanlarına nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi anlatacağız…

İş başvurusu yapacak olan adayların öncelikle yaptığı hataların en başında iş başvurusu yapacağı şirketi yeteri kadar tanımaması gelmektedir. İşe alım yapacak olan şirketler genellikle mülakatlarda öz geçmişine dair sorulan soruların yanında, adaya işe başlamak istediği şirket hakkında da birtakım sorular sorabiliyor. Bu sorular karşısında olumlu yönde doğru cevaplar veren adaylar genellikle İk uzmanı tarafından onaylanıyor. Bu yüzden öncelikle Rossmann Türkiye şirketini tanıyalım…

Rossmann Türkiye

Dirk Rossmann tarafından Almanya’da 1972 yılında kurulan şirket Sağlık ve Kişisel bakım ürünleri alanında bir çok markayı tüketicilere sunmuş ve bu alanda perakende bir şirket profili çizerek beğeni kazanmıştır. Kısa sürede Avrupa pazarına açılan Rossmann 2009 yılında Türkiye’de ürünleri müşterilerine pazarlamaya başlamıştır. Sektörün lideri olma adına bir çok çalışma yapan Rossmann Avrupa arenasına baktığımızda lider kozmetik firmalarından diyebiliriz.

Rossmann mağazalarında pazarladığı ürünler içerisinde Cilt, vücut, Ağız ve diş, Saç ve Bebek bakımı, Parfümler, Ev temizliği ürünleri, Organik Gıda Ürünleri, Sağlık ve hijyen ürünleri, Kırtasiye, Oyuncak, Dekorasyon, Hediyelik eşya gibi bir çok kategoride ürün sunmaktadır. Mağazası bulunduğu ülkeler Almanya, Polonya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Arnavutluk ve Türkiye’dir.

Rossmann Türkiye’nin Bir çok ilde Mağazası bulunmaktadır. Genellikle Alışveriş merkezleri ve AVM ler içerisinde mağaza açmayı tercih eden şirket nadiren de olsa yol üzeri mağaza açabilmektedir. Rossmann Türkiye’nin mağazası bulunan iller; Antalya, Adana, Mersin, İstanbul, Ankara, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Konya, Isparta, Afyon, Eskişehir, Bolu, İzmit, İzmir, Denizli, Uşak, Bursa, Çanakkale, Balıkesir ve Manisa’dır.

Rossmann Personel Alımı ve İş Başvurusu

Rossman 4500 üzerinde mağaza sayısı ve 50 bini aşkın çalışanı ile ekonomiye ve istihdama büyük katkı sağlamaktadır. Rossman İnsan kaynakları Çalışanlarına iyi hissettirmeyi hedefleyen bir yaklaşım sergilemektedir. Doğru pozisyona doğru insan yerleştirme çabasında bulunan Rossman İnsan kaynakları her zaman müşteri memnuniyeti sağlama üzerine çalışmaktadır.

Rossmann İş başvurusu yapabileceğiniz mağazalar ve Genel merkezde iş fırsatları sunulmaktadır. Mağazaya gelen müşterilerinin yaşam kalitesini arttırmayı hedefleyen ve buna yönelik çalışmalar ile müşterilerinin iyi hissetmelerini sağlamaya çalışmakta ve bunun çalışanlarının iyi hissetmesinden geçtiğini bilmektedir.

Rossmann İş başlangıcı ile çalışanlarına ve çalışacaklara farklı eğitimler vermektedir. Bu eğitimler Stratejik, Yönetimsel, Fonksiyonel, Oryantasyon, Ürün bilgisi, Teknik bilgiler alanlarındadır. Performans yönetimi ise Kariyer fırsatı, Değer, Eğitim, Gelişme, Performans döngüsü içerisinde ilerlemektedir.

Rossmann işe alım süreci ve başvuru çeşitliliği olan bir şirkettir. Başvurunuzu Rossmann şirketine iletmenin bir çok yolu vardır. Kariyer.net, Secretcv.com ve Linkedin sitelerinin yanı sıra direkt Rossmann İnsan kaynaklarına başvuru iletebilme şansına sahipsiniz. Rossmann Videolu ve mail yolu ile başvuru kabul edebilmektedir. Tanıtım videonuzu çekip veya Cv hazırlayarak kariyer@rossmann.com.tr adresine mail atabilir bu sayede başvuru yapabilirsiniz.

Yapılan başvurular insan kaynakları aracılığı ile değerlendirilmektedir. İnsan kaynakları bölge müdürlüğüne yakın olan adayları yüz yüze uzakta olan adaylar içinde Skype üzerinden görüntülü mülakat yaparak işe alım gerçekleştirir. Aynı zamanda Başvuru için Rossmann Mağazalarına Öz geçmişinizi bırakarak da İş Başvurusu yapabilirsiniz.

(Visited 44 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.