Türk Kızılayı Personel Alımı

Kızılay Personel Alımı

Kızılay Denince aklımıza gelen ilk şey kan vermek oluyor. Hemen hemen herkesin bir kızılay önünden geçmişliği yada kan vermişliği vardır. Kızılay köklü bir kuruluş olmasının yanında insanların zor zamanlarındaki yardımlarıyla bilinir. Türk halkının can güvenliklerini ve devamlılığını sağlamak için can ve baş ile çalışan bu firmanın çalışanı olmak büyük bir ayrıcalıktır.

Türk Kızılayı  personel alımları için yeni iş arkadaşları alacağını duyurdu. Türk Kızılayı  firmasına iş başvurusu yaparak personel alımlarındaki yerinizi alın. Personel alımı yapılacağını insan kaynaklarından duyuran Türk Kızılayı   yeni iş arkadaşları arıyor. Sitemizden İş başvuru Formunu doldurabilirsiniz. Personel alımlarına başvuru yapacaklar için hazırladığımız yazımızın devamını okuyarak eleman alımları hakkında gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Kızılayda Çalışmak

Meslek sahibi olmak, kişinin bireysel ve varsa ailevi ihtiyaçlarını karşılamasının öncelikli koşuludur. Türk Kızılayı personeli olmak ise, geliriniz ile ihtiyaçlarınızı karşılarken, yaptığınız işin birilerinin yaşamında mucizeler yarattığının bilincinde olmaktır.

Kızılaylı olmak; mevki ve sosyal statü ile ölçülebilir bir değer değildir.

Kızılaylı olmak, yaşadığınız toplumun ve ulaşamadığınız dünya vatandaşlarının ihtiyaçlarını bilmek, attığınız her adımın bir ihtiyacı karşıladığının farkında olmaktır, Kızılay personelinin en önemli motivasyon kaynağı budur.

Kızılaylı olmak aynı zamanda; sahip olduğu gönüllü, personel ve bütçe ile, dünyanın her köşe ve bucağına yardım götüren Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Hareketine dahil olup, hiç tanımadığınız milletlerin geleceğinde payınız olduğunu bilerek yaşamaktır.

Kâr odaklı çalışan şirketler ile sivil toplum kuruluşları arasındaki en büyük fark, sahip oldukları nedenselliktir. Şirketlerin ve dolayısıyla personelinin amacı “kâr” sağlamak iken, toplumsal fayda odaklı çalışan sivil toplum kuruluşlarının nihai hedefi dünya ve canlılar üzerinde pozitif bir etki oluşturmaktır. Bu kuruluşların bünyesinde hizmet vermek isteyen herkesin, benzer bir bakış açısını paylaşması beklenir.

Türkiye’nin tartışmasız en büyük sivil toplum kuruluşu olmasının yanında, en önemli kan bankası Türk Kızılayı’dır. Kızılay’a kan bağışı yapan her birey aslında bir Kızılay gönüllüsü, Kızılay gönüllüsü olan her birey de gelecekte bir Kızılay personeli olma potansiyeline erişir.

1868’den beri karşılık gözetmeksizin insani yardım hizmeti veren Türk Kızılayı’nın bünyesindeki kurumların işleyişi de tüm büyük kuruluşlar gibi çok farklı alanlarda becerilere gereksinim duyar. İşlerliği ve verimi artırmak, böylece daha çok sayıda ihtiyaç sahibine ulaşabilmek, ancak Türk Kızılayı personelinin sağladığı özveri ile mümkündür.

 

Açık pozisyonları görmek için Tıklayınız.

Türk kızılayı personel alımlarına başvurmak için tıklayınız.

(Visited 55 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.